понеділок, 31 грудня 2012 р.

З Новим Роком, з Новим Щастям, і моїм поверненням!)

Друзі!
Давненько я не оновлювала свій блог. Не писала сюди публікацій, і мені соромно,адже це справа кількох хвилин, щоб написати, хоч кілька слів.
Але! В останній день 2012 року, я взялась за цю справу. З моменту моєї останьої публікації минуло 19 днів, ось тоді, після першого дня роботи нового парламенту 7-го скликання, у мене сталася "криза",  у плані творчості, ну нічого я немогла написати, зовсім, навіть у моєму записничку немає жодних записів і тем, на які б я хотіла написати. Просто пустка.
Оскільки, це останній день у році, і через кілька годин ми на порозі зустрінемо новий, я хочу вас з цим привітати. Кожному з нас цей рік запам'ятався різноманітними подіями.

Поділюсь з вами подіями, які закарбувались у моїй пам'яті, в вирушаючому з нашої країни, році:
  • Закінчення шкільної стежини;
  • ЗНО (Яке спочатку було страшним, допоки не здала 1-ший тест, пфф)
  • Випускний (Було весело)
  • Плутанина з документами на вступ, і медична довідка (Охх і намучилась я тоді)
  • Творчий конкурс на факультеті журналістики (Цього я не забуду, це було круто, чого тема одна варта : "Журналісти - ланцюгові пси демократії, а не ланцюгові пси свої господарів" - і все - пиши, що хочеш. І мене поперло на 3 ст. ) 
  • Звістка про те, що я вступила в університет імені Івана Франка (Гордість!)
  • День Народження ( Було чудово)
  • Євро 2012 (Таких емоцій, я не отримувала ще ніколи. Це було просто бомбезно. Фанати просто фантастичні)
  • Перші дні навчання на факультеті мрії - журналістики )))
  • Перше знайомство з групою ( Коли зайшла в аудиторію, я почала лахати зі всіх (але в хорошому сенсі цього слова))
  • Перші враження від факультету (Це - мрія. Я ні хвилини не роздумувала над тим, що обрала не правильно, а обрала правильний факультет.)
  • Вибори 2012
  • Перший день нового парламенту #Рада2012 ( Такого настрою у мене ще не було, ахах, тушки, бійки, і різноманітна ахінея, після яких я не могла нічого написати!!! Загадка - Чому? )
  • Перші заліки (прийшлось попітніти)

Я щаслива, що цей рік минув саме так, і розраховую, що у новому році, усе буде, ще казковіше)

А зараз я кажу :

середа, 12 грудня 2012 р.

#Рада2012

12.12.12- ця дата не тільки цікава своєю однаковою цифрою, а й подією в Україні - депутати 7-го скликання, новообранні члени політичних сил, сьогодні починають свою роботу. В 10:00 Володимир Литвин офіційно привітав новий уряд, закликав об'єктивно в майбутньому приймати законопроекти. 
Віктор Янукович не зміг бути присутнім в уряді, оскільки зараз перебуває з офіційним візитом в Індії (в принципі це не так було важливо, знаходиться він там чи ні).
Політики уже склали присяги, і почнуть свою роботу у парламенті.
На мою  думку, якщо, ось цей уряд нічого не зробить на користь українців і нам надалі будуть обіцяти "Пакращення", то це стане для нас останньою краплею. Ми повірили в останнє.
Зараз в Раді народу як ніколи. 445 обранних депутатів з 450, оскільки на скандальних округах так і не обрали "переможців".
Сьогодні націоналісти і комуністи зібрались під одним куполом. Цікаво, які відносини у них складуться у найближчі дні спільної роботи, адже націоналісти не виключають щодо підтримки деяких законопроектів, які буде пропонувати партія влади. Тим не менше, сьогодні великий день. Якщо з перших днів кабмін не буде показувати  своїх дій, значить уже пізніше не буде.

Також...
Рух "Чесно"  - закликав партії та депутатів-мажоритарників забезпечити персональне голосування у парламенті VII скликання


вівторок, 11 грудня 2012 р.

Кому належатиме сільськогосподарська земля в 2015 році?

Я писала про землю уже, але до вашої уваги - це зроблено за мотивами інфографіки.
Інфографіка - це графічний спосіб передачі інформації, даних, і знань.


субота, 1 грудня 2012 р.

Ігор Дикий. Антарктика. Станція "Академік Вернадський".

28.11.2012 - це дата, яка змусила мене дізнатись більше, зокрема, що там є наша українська станція Академік Вернадський.
Академік Вернадський (до 1996 - "Фарадей" ( анг. Faraday station)) - єдина українська станція, розташована в мисі Марина острова Галіндез.  за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Заснована у 1953 році як британська станція «Фарадей»; в лютому 1996 року була придбана Україною за символічну ціну в один фунт стерлінгів у  Британії і була передана Англійським Антарктичним Товариством та перейменована на «Академік Вернадський» на честь видатного українського вченого академіка Володимира Івановича Вернадського, першого президента НАН України. Проведення наукових досліджень на Шостому континенті — це головне призначення української антарктичної станції «Академік Вернадський». Для виконання цієї задачі підпорядковано всю життєдіяльність станції та Національного антрактичного наукового центру.

Отже, ця наукова станція, була започаткована, тобто збудована британцями. У 1948 році - перша будівля. Британці спочатку використовували її для військових цілей, проте, стало зрозуміло що це цінність для наукових досліджень.


Людина, яка присвятила свій час для журналістів, що б розповісти нам про Антарктику - це Ігор Васильович Дикий, який уже тричі бував у експедиції на цьому континенті.


Народився 8 грудня 1974 року у місті Львові. У 1992 році закінчив з відзнакою Львівську середню школу-інтернат №1 і поступив на біологічний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка. 





   У 1997 році закінчив з відзнакою ЛНУ ім. Івана Франка і поступив на стаціонарне відділення аспірантури при кафедрі зоології ЛНУ ім. Івана Франка. Протягом навчання в аспірантурі успішно склав усі кандидатські іспити та опублікував необхідну кількість наукових публікацій. У 2000 році завершив навчання в аспірантурі і був зарахований асистентом кафедри зоології ЛНУ ім. 
Івана Франка.

Протягом 1995-1997 рр. під час навчання в університеті паралельно працював за сумісництвом керівником гуртка зоологів в Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі. 1996 р. – співвиконавець спільної з Комітетом охорони орлів українсько-польської акції обліків гнізд беркута в Польських Бещадах. 1996-1998 рр. – співвиконавець спільного українсько-німецького проекту "Дністер" (виконавець батрахологічної частини проекту)






З 2007 року на посаді доцента кафедри зоології біологічного факультету ЛНУ імені Івана Франка. З 2008 року доцент кафедри зоології. Автор 84-х наукових публікацій. Працює над питаннями дослідження біорізноманіття, збереження і охорони теріофауни (хижі ссавці, тюлені та хіроптерофауна).






                                                                                Антарктика                                            






А тепер до цифр:

13,8 млн км2 (загальна площа)

12,1 млн км2 (суходіл)

1,7 млн км2 (льодовий шельф)



                                                                                                                 Середня висота 2500м

                       Мінімальна висота 5140м
                                                                                                         
        Мінімальна темпаратура на антарктиці станом на липень 1983 року -89, 6 градусів за С. 

Лід товщиною в 4 кілометри.



Станція "Академік Вернадський"


На станції практично працює 10-15 чоловік, а в сезон до 50-ти. Це і лікарі, кухарі, і різного роду науковці.

За словами Ігоря Васильовича, там бувають полярні ночі. Протягом 3,5 місяців сонця практично не видно, сонячне світло не поступає на поверхню землі. На щастя у науковців є автономне живлення, яке забезпечує їх теплом, світлом, і іншими ресурсами для життя.

На запитання "Чому британці передали станцію саме Україні?"
Ігор Васильович відповів: "Україна була одною з 17-ти держав, які претендували на цю станцію. Британці вибрали Україну, тому що наші українські науковці працювали там і раніш, тому дістали такий собі авторитет"

Настільки лекція була блискавичною і захоплюючою, що я не помітила як пролетів час. До цього я не знала, що у Антарктиці розташована наша українська станція, підчерпнула для себе багато нового. Дякую Ігорю Васильовичу за екскурсію засніженим континентом.


На останок пропоную вашій увазі відео, яке підтвердить мої слова, і роботу Ігоря Васильовича. Ось такі вельмишановні люди працюють в ЛНУ ім. Івана Франка, і я щаслива, що знаходжусь з такими людьми в одних стінах.