Розпочну з актуальної теми на сьогоднішній день - Саміт Україна-ЄС. Отже, коротко поясню, що таке саміт. Саміт - це зустріч глав держав, яка безпосередньо висвітлюється ЗМІ (засобами масової інформації), забезпечується ця зустріч нормами безпеки, і там розглядають плани дій, які стоять на порядку денному.
Угода про асоціацію, скасування віз, і вступ до ЄС. Багато хто плутає ці поняття, бо думають, що ми підписуємо угоду, щоб стати членом Євросоюзу. Це не так. До Єврозони нам ще рости і рости. Скасування віз - це можливість наших громадян без проблем відвідувати країни Євосоюзу, це буде першим етапом, яким плавно перейдемо на другий - Угода про асоціацію - це угода про зону вільної торгівлі. Насправді, це всього на всього перші кроки до членства, тому що, коли угоди будуть підписані, то ми зможемо довести, що з нами можна мати справу, а ЄС дуже зацікавленні у тому, щоб співпрацювати з Україною.
Саміт, щодо віз, відбудеться уже зовсім скоро - 25 лютого. З тим все зрозуміло, і ніякої важливості це також не придає. Тому на цій угоді завершимо.
Ми зробимо акцент щодо угоди про асоціацію, яка буде підписана, за словами ЄС, до листопада 2013 року.
На цю угоду покладають надії багато українців, тому що, вони хочуть хорошого життя в майбутньому, але цього потрібно заслужити. Ви запитаєте "Заслужити, яким чином?" На це відповідь легка - 19 пунктів. 19 пунктів умов, які необхідні для того, щоб показати, що з України буде можливим зробити країну перемог для її громадян.
Наскільки я знаю, то в цих умовах є питання, щодо перегляду виборчого кодексу, бо згадуючи парламентські вибори 2012 року, і дискусії, фальсифікації, які там були, заставили ЄС висловити занепокоєння довкола цієї ситуації. Вони вагаються, щодо проведення правильності виборів, усіх, в Україні. У нас попереду Президентські вибори в 2015 році, і ЄС цікавиться тим, не менше за нас, щоб вони пройшли прозоро. Далі - Свобода слова. Всі знають, що незалежні ЗМІ, всяко, як можуть, відбивають контратаки. Наша країна з низьким рівнем свободи слова, отже за умовами ЄС, доступ до ЗМІ має бути відкритим, має відбутись припинення переслідування, погрози журналістам, які звучать від окремих гілок влади. В Конституції України є чіткий закон, про те, що Президент має забезпечувати свободу слова в країні. Такий закон, існує майже у всіх Конституціях різних держав, проте Президенти України, дуже часто прибігають до того, щоб цього закону не виконувати. Недарма Януковича визнали ЗМІ "Ворог преси №1" в 2012 році.
Наступний блок умов, присвячений демократії. Щодо "СОТу" (Світова організація торгівлі), можемо не хвилюватись, тому що ми є офіційно 152-им членом цієї організації, ще за Президента Ющенка, думаю, це єдине, що він спромігся зробити за 5 років у кріслі глави держави. Тож, цей "пунктик", ми можемо вважати виконаним. На чому найбільше акцентують єврокомісари - це судові процеси, і незалежні суддівства. Як знаємо, з судами в Україні, теж не цукор. Взяти до прикладу "пригоди", які крутяться навколо політв'язнів Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.
Словом, ЄС намірений підписати цю угоду в цьому році. За словами Олега Рибачука - віце-прем'єр-міністра з питань євроінтеграції, якщо у нас не вийде зараз, то наступний шанс може бути аж в 2016 році. Поясню чому. В 2014 році - перевибори Європарламенту. Мені здається, там усе в них буде змінюватись, і їм буде не до цього. 2015 рік віщує для нашої країни свято - Президентські вибори. Це будуть нові реформи, зміни, а можливо і залишаться ті самі "пакращення".
2016 рік - принесе цей шанс, але краще хай усе відбудеться зараз, і ми будемо позитивно налаштовані на хороше майбутнє, а то до 2016-го ми згниємо, а так, вже буде можливість, що ми уже будемо членами Єврозони, ех мрії...
Безліч незалежних експертів наводило багато прикладів, коли ще Україна стояла перед вибором - Європейський Союз чи Митний Союз, і закликала подивитись, як наприклад живе зараз Польща, Словаччина - новоспеченні члени ЄС, як вони розквітають і подивитись на Білорусію, в якій низкий рівень життя, і цей Союз виключно нічого недає, тільки назву. Не приймайте мої слова заживе, я немаю нічого проти Митного Союзу, але він не для України.
Члени Євросоюзу |
Україна повинна стати членом Євросоюзу. Про це, можна говорити дуже довго, але я не буду зупинятись саме на цій темі.
Єврокомісар який відвідав Україну Штефан Фюле сказав одну дуже цікаву річ :
"Українська влада дуже переоцінює себе для Євросоюзу і для Світу, зокрема"
Дуже просто пояснити його слова. Наша влада думає, що має, якийсь авторитет, проте, насправді його немає, точніше він не такий великий, як думає собі уряд. Влада малює в своїй голові картинки з ілюзіями прекрасного, і не хоче повертатись в сувору реальність.
Наостанок, скажу такі слова: "При вступі до ЄС, ми отримаємо шанс краще жити, і почнеться усе, з угоди про асоціацію, ". І тут не потрібне пояснення. Українці насамперед чекають листопада, чекають і вірять, що угода буде підписана, а ЄС, вірю в це, переконається, що з Україною можна мати прибуткові справи. І маю велику надію, що в недалекому майбутньому, прапор Євросоюзу поповниться ще однією зірочкою.
Немає коментарів:
Дописати коментар